Rodzaje acai berry

Jagody acai są dostępne na rynku pod kilkoma postaciami: można je nabyć m.in. jako susz, sok, tabletki i proszek.

Acai nie są dostępne w Polsce jako świeże owoce, ponieważ taka ich forma nie nadaje się do długodystansowego transportu, a ich czas przechowywania jest krótki. Z tego powodu świeże owoce acai wymagają przetworzenia. Poddawane są suszeniu. Acai w postaci suszu są bardziej trwałe. Następnie susz zostaje dalszemu przetwarzaniu. Wszelkie przetwory z jagód acai są produkowane właśnie z suszu owocowego. Suszenie, czlyi obróbka termiczna, jest bardzo skuteczną metodą przetwarzania jagód acai, ponieważ nie pozbawia ich cennych właściwości ani składników.

Najczęściej jagoda acai pojawia się na polskim rynku jako sok, często wzbogacany innymi składnikami, np. zieloną herbatą, l-karnityną, chromem, kofeiną lub pozostałymi substancjami wspomagającymi odchudzanie. Sok z acai często stanowi mieszaninę z sokami pochodzącymi z innych owoców. tak jest w przypadku soku Monavie, zawierającego oprócz acai wyciąg z 18 innych owoców. Sok ma ciemnopurpurowy kolor i w zależności od producenta sprzedawany jest w różnych pojemnościach. Warto zauważyć, że sok z oryginalnych jagód acai jest sprzedawany w butelkach ze szkła, a nie z plastiku.

Jagody acai można także dostać jako proszek, uzyskiwany z dokładnego zmielenia owocowego suszu. Proszek z acai berry służy do picia po rozpuszczeniu go w wodzie. Proszek zachowuje wszystkie te właściwości, które posiadają świeże owoce acai. 1 kg ekstraktu w proszku można wyprodukować z 3,5 kg świeżych jagód. Oryginalne acai w proszku powinno być zapakowane w opakowania z plombą i atestem dla artykułów sypkich. W szklance wody wystarczy rozpuścić 3-4 g proszku. Może on być też wykorzystywany jako dodatek do deserów, jogurtów i napojów.

Wygodne w stosowaniu są jagody acai występujące pod postacią tabletek. W zależności od producenta należy je przyjmować raz na dobę, popijając niewielką ilością wody lub dwa razy na dobę – rano, na około 20 minut przed śniadaniem, oraz popołudniu. Najpopularniejsze w Polsce tabletki z acai to Acai Berry 900. Tabletki z acai również bywają dodatkowo wzbogacane innymi substancjami. Acai w tabletkach i kapsułkach różnią się od innych suplementów diety i tabletek wspomagających odchudzanie za sprawą swoich wszechstronnych właściwości – stanowią bardziej komplementarne dopełnienie diety.

Ja widać możliwość wyboru postaci preparatu na bazie jagody acai jest dużo, dzięki czemu każdy może wybrać to, co najbardziej odpowiada jego potrzebom, przy czym każda z tych postaci zachowuje pełnowartościowe właściwości świeżych owoców acai.

3 odpowiedzi na „Rodzaje acai berry

 1. buzio pisze:

  Gdzie mogę kupić sprawdzone tabletki acai berry?

 2. Polecam sok MonaVie , teraz na rynku są trzy rodzaje:
  Original – mieszanka 19 owoców
  Activ – mieszanka 19 owoców plus glukozamina z grzybów
  Koszerne , które jest zatwierdzone przez Radę Rabinów .
  Mamy też napój energetyczny EMV i program kontrloi wagi RVL.
  Wszystko jest na bazie Acai Jucara (w soku jest 25% przecieru liofilizowanego Acai ,w napou energetycznym 8%)

  Pozdrawiam Kacper Łatoszynski.

 3. Krystyna pisze:

  Też jestem ciekawa gdzie, w jakich sklepach można kupić wspomniane soki,susz czy proszek z suszu jagód acai może ktoś wie?Proszę podzielcie się wiadomościami.

Dodaj komentarz