Podrabiane acai berry

Owoce acai berry zyskały na tak wielkiej popularności, że na ich bazie produkowana jest obecnie całą gama preparatów w różnorodnej formie. Niestety nie wszystkie takie preparaty są godne zaufania. Niektóre ze specyfików, które uchodzą za środki uzyskane na bazie jagód acai, mogą być podróbkami.

Moda na acai berry sprawiła, że w pogoni za zyskiem wielu producentów wytwarza podróbki, które nie mają nic wspólnego z prawdziwymi, brazylijskimi jagodami acai. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możliwe jest rozpoznanie imitacji acai berry.

Za wysoką jakość trzeba zapłacić odpowiednio wysoką cenę, dlatego oryginalne jagody acai są dosyć drogie. Ich cena sięga od 70 zł w górę. Jest to powodowane zarówno doskonałą jakością i wartościowością tego owocu, jak i kosztami związanymi z transportem. Jagody te występują jedynie w lasach równikowych Ameryki, toteż ich importowanie związane jest z nakładami finansowymi.

Rzekome preparaty opracowane na bazie acai bywają często bardzo tanie. Podróbki można rozpoznać przede wszystkim po niskiej cenie. Tanie koszty są zazwyczaj adekwatne do marnej jakości takiego produktu, który imituje oryginalne acai berry.

Nie należy dokonywać zakupu jagód acai przed zapoznaniem się ze składem danego produktu. Zawsze przed zakupem powinno się sprawdzić skład preparatu. Najbezpieczniej jest zakupić jagody acai pod postacią suszonych owoców.

Sok z oryginalnych jagód acai powinien być zapakowany w butelkę wykonaną ze szkła. Podróbkę soku z acai łatwo rozpoznać, jeśli pojemnik jest wykonany z plastiku. Przechowywanie prawdziwego soku z acai w platikach bardzo szkodzi płynowi.

Decydując się na zakup jagód acai pod postacią suplementu diety najlepiej unikać niesprawdzonych sklepów i aukcji internetowych, gdzie pojawia się najwięcej podróbek. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakupienie suplementu zawierającego owoce acai bezpośrednio u producenta. Sprawdzonym i cenionym produktem na Polskim rynku są tabletki Acai Berry 900.

Oryginalne jagody acai oraz ich przetwory (soki, proszki, kapsułki itp.) powinny zawierać na opakowaniu takie dane, jak certyfikat i numer partii produkcyjnej.

4 odpowiedzi na „Podrabiane acai berry

  1. Krzych pisze:

    Tak tak …oryginalne jagody ACAI Berry muszą kosztować. Zgadzam się z autorem, polecam tabletki Acai Berry 900.

  2. Acai berry pisze:

    Witam. Problem z zalewem tanich preparatów zawierających rzekomo sok z jagód Acai, jest szerszy. Do ciekawego artykułu dorzuciłbym jeszcze jedną myśl – mianowicie każdy preparat sprzedawany na polskim rynku suplementów powinien przejść badania i mieć zatwierdzenie Instytutu leków. Dlatego na przykład preparaty z Acai Berry firmy na N… – nie chcę reklamować, takie sprzedawane od 2011 w Polsce – z USA są droższe. Warto jednak się przekonać do droższego lecz często bardziej esencjonalnego preparatu. A nie tylko kierować się ceną np na Allegro, pozdrawiam

  3. beata pisze:

    Należy uważać, ponieważ istnieją nieuczciwi producenci i sprzedawcy, którzy chcą zarobić na problemach zwykłych ludzi. Ja o tych jagodach dowiedziałam się całkiem przypadkiem, kiedy trafiłam na artykuł w Internecie. Obawiałam się korzystać ze pierwszego lepszego sklepu internetowego czy allegro, żeby nie trafić na jakiś bubel i nie wydać na marne pieniędzy. Koleżanka polecała mi tą stronę jako sprawdzone źródło informacji o acai i pewny sklep. Czy ktoś jeszcze zamawiał acai berry 900 dostępne na tym blogu?

Dodaj komentarz