Acai berry

Acai berry można spotkać również pod spolszczoną nazwą jagody acai lub jagody palmy brazylijskiej. Jest to owoc pochodzący z Ameryki Południowej, dojrzewający w naturalnych warunkach w brazylijskich lasach równikowych. Acai posiada wszechstronne zastosowanie – przyspiesza metabolizm, ułatwia zrzucanie zbędnych kilogramów, chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, oczyszcza organizm z toksyn i usprawnia funkcjonowanie układu krwionośnego. Wszechstronne możliwości tych owoców sprawiły, że są one często nazywane jagodami życia.

Acai berry trafiły z Puszczy Amazońskiej do Europy za sprawą doktora Alexandra Shaussa, który wiele lat poświęcił na zbadanie składników odżywczych zawartych w acai i ocenić wpływ tych owoców na ludzkie zdrowie. Sensacyjne odkrycia dra Shaussa sprawiły, ze acai w błyskawicznym tempie podbiły cały świat.
Jagody acai można nabyć pod różnymi postaciami. Często występują w sprzedaży jako suszone owoce. Inne formy acai berry, takie jak proszek, tabletki, soki i plastry, również można stosować bez obaw o efekty, ponieważ takie postaci acai zachowują wszystkie właściwości, jakie posiadają świeże owoce tych jagód.

Swoje dobroczynne właściwości jagody acai zawdzięczają w dużej mierze zawartym w nich fitoskładniki, działającym prezeciwutleniająco. Fitoskładniki to naturalny składnik roślinny, który znajduje się w warzywach i owocach pomiędzy skórką a miąższem. Te substancje skutecznie zmniejszają ilość wolnych rodników i hamują ich działanie. Wolne rodniki osłabiają aktywność komórek i przyspieszają procesy starzenia się organizmu.

Jagody Acai Berry

Jagody Acai Berry

Jagody acai wspomagają nie tylko walkę wolnymi rodnikami. Posiadają właściwości bakteriobójcze, poprawiają stan naczyń krwionośnych i obniżają poziom złego cholesterolu, przez co zapobiegają schorzeniom sercowo-naczyniowym. Wzmacniają także układ immunologiczny. Wszystko to jest możliwe, ponieważ jagody palmy brazylijskiej oprócz przeciwutleniaczy bogate są w witaminę ę, ć oraz witaminy z grupy B, nienasycone kwasy tłuszczowe omega-3 (kwas oleinowy) i omega-6 (kwas linolowy), potas, wapń i fosfor. Acai jest też źródłem białka, którego posiada więcej niż jajko!

Cena jagód acai waha się, w zależności od miejsca zakupu oraz postaci, pod jaką są one sprzedawane. Acai berry można nabyć jako suszone owoce. Wówczas za 100 gramów należy zapłacić około 80 zł. Jagody sprzedawane w formie tabletek są droższe – ich cena wynosi od 120 do 180 zł.

Jagody acai w szybkim tempie zdobyły niezwykłą popularność i podbiły światowy rynek . nic w tym dziwnego – acai to doskonały sposób na zachowanie zdrowia, opóźnienie procesów starzenia się, zatrzymanie młodości i poprawę ogólnego stanu organizmu!

3 odpowiedzi na „Acai berry

  1. Kaska pisze:

    Jest to wspaniała strona internetowa, która pozwoliła mi zrzucić zbędne kilogramy, jestem naprawdę szczęśliwa, że tutaj trafiłam i poznałam naturalne właściwości Acai Berry. Wśród koleżanek Acai ma tylko pozytywne opinie, to rzadkość jeżeli chodzi o środki wspomagające odchudzanie. Warto pamiętać, że Acai Berry jest naturalne! Będę ponownie zaglądać aby zapoznać się z innymi postami, które masz na swoim blogu.

  2. Aleksandra pisze:

    Szukam suszonych owoców jagód acai, czy wie ktoś czy można je w ogóle już kupić w Polsce? Dziękuję z góry i pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


− jeden = 2